Elden Ele Uluslararası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Bize Ulaşabilirsiniz
Hesap Numaraları
Online Bağış

Kurumsal

Geri Dön

Elden Ele Derneği  bir avuç gönüllü tarafından, hiçbir siyasi menfaat  gözetmeden kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. 

Bizim görevimiz  olağanüstü durumlarda hızlı hareket ederek,  dünyada  hizmete ihtiyaç  duyan toplumlara yerel imkanlar oluşturarak, yaşam kalitesini artıracak yardımlarda bulunmak.  Yıkıma uğramış toplumları bireysel imkanlarını  kullanarak ayağa kalkmalarına yardımcı olmak. 

Bizim çalışmamızın özü kalkınma ve yardımlaşmayı dengelemek,  İslam İşbirliği Teşkilatının da belirtiği gibi  son 10 yılda İslam ülkeleri  fırtına ortasında kalmıştır; giderek artan bu durum  milyonlarca müslüman kriz ve kaoslardan dolayı  yardıma muhtaç hale gelmiştir.  

 İslam İşbirliği Teşkilatının yaptığı istatistiklere göre 57 üye ülkenin 38’i   bu kriz ve kaoslardan 2010’dan bugüne  55 milyon kişi etkilenmiş, bunun mali karşılığı ise 688 milyar dolar  ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinde mültecilerin yüzde 75’i müslümanlardır.  Bu da  gösteriyor ki sivil toplum kuruluşların omuzlarına çok büyük sorumluluk  düşüyor. Derneğimiz böyle bir sorumluluğu omuzlamada öncülük etmektedir.

Nerede olursa olsun bu sorumluluğu  taşımak adına ezilen ve zulme uğrayanların sesine kulak vermek, yaşadıkları bölgelerde bu insanların eğitim, gıda, ilaç ve  barınak gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak kendi kendilerine yeterli hale gelmeleri için çalışmalar yapmak .

Sosyal ve kültürel projelerimizle İslam aleminde kardeşliği yardımlaşmayı ve dayanışmayı diri tutmayı gerçekleştirmek için gayret gösteriyoruz. 

16 Oca 2018