Hızlı
Bağış Yap

HIZLI BAĞIŞ YAP

50
100
300
500
1000

Kurban Kardeşliği - 2024

Kurban Kardeşliği - 2024: Elden Ele Derneği Yüzlerce Yoksul Aileye Umut Oldu!

Elden Ele Derneği, 2024 Kurban Bayramı’nda da hayırsever vatandaşlarımızın bağışladığı kurban hisselerini, vekâlet yoluyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak mazlum ve yoksul kimselere umut ışığı oldu.

“Kurban Kardeşliği – 2024” sloganıyla düzenlediğimiz kurban organizasyonunda, başta Türkiye olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu'nun birçok bölgesinde kurban keserek yüzlerce yoksul aileye kurban eti ikram etmenin gururunu yaşıyoruz.

12 yıldır umuda uzanan eliniz olarak, söz konusu bölgelerde kurbanlıkları İslami usul ve kaidelere uygun şekilde keserek dağıtımını gerçekleştiren derneğimiz, bu yıl da şimdiye kadarki en zor Kurban Bayramı'nı geçiren Gazze'ye Hindistan'da kesimleri tamamlanan büyükbaş kurbanlıklardan hazırlanan konserve etleri ulaştıracak.

Elden Ele Derneği, başta Gazze olmak üzere Yemen ve Suriye gibi ülkelerde yer alan mülteci kampları, kuraklık ve kıtlık yaşayan alanlar, ülkelerin en ücra bölgeleri ile savaş bölgelerinde de kurban kesim ve dağıtımlarıyla birlikte kurban emanetlerini mazlum ve mağdur coğrafyalardaki gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Kurban ibadeti kapsamında bayram namazının ardından hisse sahiplerinin isimlerini tek tek okuyup vekaleti vererek, İslami usul ve kaidelere göre kurbanları kesmeye başlayan görevlilerimiz, yardımseverlerin emanetini kesim videolarıyla kayıt altına alarak yoksul ailelere ikram etti. Kurban Bayramı'nda kesim ve dağıtım işlemlerinin tamamlanmasının ardından bağışçılara bilgilendirme videosu gönderen Elden Ele Derneği, kurbanların hangi ülke ve bölgede kesildiğinin öğrenilmesini sağladı.

Elden Ele Derneği olarak, bu anlamlı bayramda kurban bağışlarınızla mazlumlara umut ışığı olmanızı ve sofralarında bereket paylaşmanızı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Hayırseverliğinizle daha nice bayramlarda daha nice sofralara bereket ulaştırabilmeyi dileriz.