Hızlı
Bağış Yap

HIZLI BAĞIŞ YAP

50
100
300
500
1000

GIDA KOLİSİ PROJESİ

Bağış Miktarı Seçiniz;
500
750
1000
2000
Sepete Ekle
Bağış Yap
* Bu bağış, bazı Kampanya projelerine tahsis edilecektir.

Elden Ele Derneği, temel gıda ihtiyacını karşılayamayan toplulukların gıda güvenliğini sağlamaya ve yoksul toplumlarda açlığı hafifletmeye yönelik çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda, krizlerden etkilenen aşırı yoksul kişilere, yetimlere, yaşlılara ve ihtiyaç sahibi kişilere temel gıda kolileri dağıtımı yapılmaktadır.
Bu çalışma ile, gıda güvensizliği yaşayan kişilerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.
Proje, geçimini sağlayan kişiyi kaybetmiş ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Gıda kolilerinde, 5 kişilik bir ailenin bir ay boyunca ihtiyacını karşılayacak temel gıda malzemeleri bulunmaktadır. Siz de bağışlarınızla, ihtiyaç sahibi kişilerin sofralarına bir lokma ekmek götürebilirsiniz.

Dünya genelinde gıda güvensizliği, küresel bir sağlık ve kalkınma sorunudur. Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) verilerine göre, 2022 yılında dünya nüfusunun yaklaşık %29,6’sı, yani yaklaşık 2,4 milyar kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıya kaldı. Bu, her 10 kişiden 3’ünün yeterli ve besleyici gıdaya erişemediği anlamına geliyor. Gıda güvensizliği, yetersiz beslenme, kronik hastalıklar ve ölüm riskini artıran ciddi bir sağlık sorunudur.

 

DİĞER PROJELERİMİZ